Peregrynacja - Maryja w nowej świątyni
  • 23 października 2011

Do surowej jeszcze w wyglądzie, ale wypełnionej ciepłem ludzkich serc świątyni, 21.10.2011 wstąpiła Maryja, patronka naszej parafii.

Zgodnie z kalendarium peregrynacji kopii Cudownego Obrazu, Matka Boża przybyła do naszej parafii 21 października 2011 r. Maryję przyprowadził parafianom ordynariusz, ks. bp Stanisław Napierała.

Do tego wyjątkowego wydarzenia mieszkańców przygotowywał duchowo franciszkanin, ojciec Felicjan z Częstochowy.

Obok próśb spisanych na kartkach, niewypowiedzianych pragnień płynących z serca, Ks. Proboszcz oraz parafianie wypraszali u Boga przez ręce Maryi błogosławieństwo w dziele budowy kościoła, które w chwili nawiedzenia po raz pierwszy odsłoniło swe wnętrze dla wiernych.

Homilia ojca rekolekcjonisty również była osnuta wokół znaczenia świątyni – o tym, że dzięki świątyni czujemy się dobrze i bezpiecznie. Gdzie każdy wie, kim jest. Kaznodzieja wspomniał też o tym, jak ważna jest Eucharystia, którą należy przeżyć, a nie tylko „przestać”.

Na zakończenie Ks. Proboszcz poświęcił obraz Czarnej Madonny oraz pamiątkowe obrazki.

Z Maryją na peregrynacyjnym szlaku - rozmowa z ks. Robertem Lewandowskim

Zdjęcia dzięki uprzejmości Radia Rodzina.